LASERY

CO2 -SUPER PULS, FRAXEL, NACZYNIOWY, BIOSTYMULACYJNY

 

 

Laser chirurgiczny CO2 -Super Puls

Jest to najnowocześniejszy laser do bezkrwawego, aseptycznego cięcia i koagulacji. Gwarantuje minimalną strefę martwicy w zdrowej tkance, bezkrwawy czysty zabieg i szybkie gojenie. Zabiegi są bardzo precyzyjne, możemy szybko wyciąć różne zmiany skórne: usuwamy włókniaki, brodawki, naczyniaki, bliznowce, wyrośla skórne, tłuszczaki. pobieramy materiał do biopsji.

 

Laser frakcyjny

Hitem ostatnich lat jest wynalezienie lasera frakcyjnego do zastosowania w dermatologii i medycynie estetycznej. Przez swoją unikalną technologię dziurkowania skóry tysiącami impulsów, które zostawiają wokół siebie strefy nieuszkodzone ,skóra się szybciej regeneruje i odmładza . Działanie to również pobudza skórę  do produkcji kolagenu, co zwiększa jej napięcie a przez to daje efekt odmłodzenia. Zabiegi laserem fraxel przeprowadzamy w celu: wygładzenia skóry, zmniejszenia nierówności, redukcji rozszerzonych porów, ujednolicenia przebarwień, odmłodzenia naskórka (peeling laserowy), wyrównania blizn potrądzikowych, spłycenia drobnych i średnich zmarszczek, redukcji rozstępów, leczenia blizn i bliznowców, zwiększenia napięcia skóry( twarzy, szyi, dekoltu, biustu, dłoni). Zabieg jest prawie niebolesny. Jednak dla jeszcze większego komfortu pacjenta, znieczulamy skórę kremem emla. Bezpośrednio po zabiegu na skórze pojawia się zaczerwienienie i lekki obrzęk, który może utrzymać się 2-4 dni. Potem następuje złuszczenie naskórka i zapoczątkowuje się proces odmłodzenie skóry. Do tygodnia od zabiegu skóra może być lekko zaczerwieniona i tkliwa. Po 10 dniach widać gładką napiętą skórę. Pełen efekt zabiegi uwidacznia się po 4-6 tygodniach. Natomiast przebudowa kolagenu powodująca dalsze wygładzenie i ujędrnienie skóry będzie trwała dalsze 6-12 miesięcy. Ze względu na różne problemy skórne, rożną jakość skóry oraz wiek pacjenta wymagane są od 1 do 3 zabiegów. W przypadku skóry starzejącej  się, gdy już uzyskamy pożądany efekt wystarczy co roku wykonać zabieg przypominający aby utrzymać pożądany efekt.

 

Laser naczyniowy

Jest to najnowsza technologia laserowa do usuwania drobnych naczyń na twarzy tzw. pajączków, większych naczynek na nosie, a także różnego rodzaju rozszerzonych naczyń na nogach o średnicy  od 0,1mm  do 4 mm. Już wcześniej zamykanie małych naczyń krwionośnych stanowiło częsty problem w medycynie. Stosowano różne metody jak elektrokoagulacja czy skleroterapia. Ta ostatnia metoda wiązała się z wieloma przeciwwskazaniami jak zaprzestanie zażywania leków antykoncepcyjnych na 3 miesiące przed zabiegiem oraz z koniecznością noszenia rajstop uciskowych 2-3 miesięcy po zabiegu,  możliwe były także powikłania jak przebarwienia, reakcje uczuleniowe na środki do skleroterapii. Obecnie stosowana technika laserowego zamykania naczyń krwionośnych nie wiąże się z  takimi ograniczeniami  takimi jak przy skleroterapii, jest bardziej precyzyjna, znacznie mniej bolesna, nie powoduje zmian uczuleniowych i nie wymaga uciążliwego noszenia rajstop uciskowych.

Nasz laser naczyniowy otrzymał nagrodę  za osiągnięcia innowacyjne w 2010 roku. Dodatkowe wyposażenie lasera w aparaturę do schładzania miejsca zabiegowego zapewnia jeszcze mniejszą bolesność  oraz jeszcze szybsze gojenie zmiany.

 

 

Laser biostymulacyjny

Stosujemy do leczenia powierzchownych i głęboko zlokalizowanych zmian zapalnych. Świetne efekty terapeutyczne osiągamy dzięki stymulacji metabolizmu oddychania i podziału komórek, wzmacniając miejscowy system immunologiczny i przyśpieszając syntezę kolagenu oraz zwiększając efekty przeciwbólowe, przeciwzapalne , przeciwobrzękowe. Zabiegi z użyciem tego typu laserów wykonujemy od wielu lat, służą nam one do leczenia ropnej postaci trądzików, świeżych blizn potrądzikowych, zapalenia migdałków, leczenia stanów zapalnych nosa (zwiększając jego drożność) i zmniejszając polipy. Leczymy trudno gojące się rany oraz owrzodzenia o różnej etiologii, poprawiając krążenie krwi i metabolizm w ranie, leczymy zasinienia kończyn dolnych i niedokrwienie stóp. Stymulacja krążenia w mieszkach włosowych sprzyja leczeniu łysień. Leczenie jest całkowicie bezbolesne. Z uwagi na wielorakość zastosowań naszego lasera leczymy również: zespoły bólowe kręgosłupa i stawów, zmiany zwyrodnieniowe, zapalenia nerwów np. rwa kulszowa, zapalenie nerwu twarzowego, bóle pozapalne, bóle po urazach.

 

STRONA GŁÓWNA   DERMATOLOGIA   MED.ESTETYCZNA